Kastani 42-2, Tartu | (+372) 5084 772 | See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

  • Avaleht
  • Blogi
  • Aiakujundusnipid - millele mõelda enne aia kujundamist?

Aiakujundusnipid - millele mõelda enne aia kujundamist?

Ajakujunduse eeltöö

UNISTA!

Mõtle julgelt, unista, meenuta häid kogemusi! Mis peaks su unistuste aias kindlasti olema? Mida sulle ja su perele seal teha meeldiks? Mismoodi sa seal ennast tunda tahad? - pane kõik kirja ja joonista üles.

HANGI PLAAN!

Järgnevat tööd on hea teha krundiplaanile. Selle saab välja printida Maa-ameti kodulehelt või leidke kodust maja ehitamisel saadud joonised. Keeruline ei ole ka oma krunt ise üles mõõta. Alusplaanidest võiks teha mitu koopiat, sest tööhoos tuleb ikka üha paremaid mõtteid, mida plaanile kanda. Kasuks tuleb ka see, kui on on teada olemasolevate tehnovõrkude - vesi, kanal, elekter, gaas - asukohad, et aiakujundamise käigus nende kohale näiteks suuri puid ei kavandaks.

ANALÜÜSI!

Vaata üle aia praegune seis. Analüüsi, mis sulle seal meeldib, mis puudu on, millised vaated meeldivad ning mis häirib kõige rohkem. Kas mõni puu on juba liiga suureks kasvanud või lillepeenrad võsastunud? Kuhu koguneb krundil vesi? Kuhu tuleb naabri grillisuits?
 


ATMOSFÄÄR!

Milline peaks olema su koduaia üldmulje? Avar ja päikeseline või naabrite eest varjatud ja lopsaka taimestikuga? Aiakujunduses saab ka kindlaid stiile järgida ning ümbruse hoone arhitektuuriga kooskõlla viia. Ainulaadne atmosfäär on iga aia peamine omadus - nii nagu igal kodul on oma tunne.

TSOONID!

Kanna õuetegevused plaanile - kus võiks olla rahulikult istumise koht, kuhu parkida auto, kuhu rajada tarbeaed ning kus oleks kõige parem lastel mängida?
Mõtle kõik oma vajadused ja tegevused läbi ning sobita plaanile.

ELEMENDID!

Mis loovad aiaruumi? Aiamajake, terrass, pingid, postkast, taimed, valgustus, kunst ja kõik muu meelepärane, mis su unistuste aias olema peavad.

Aiakunst - küttepuud ajakujunduse elementidena

Aiakujundus

Nüüd tule oma läbimõeldud soovide ja unistustega maastikukujundaja juurde, kes aitab kõik toimivaks ja kauniks tervikuks siduda. Meie konsultatsioonile tulles on soovitav kaasa võtta paar fotot oma majast, sest terviklik aiakujundus peab olema harmoonias hoone arhitektuuriga.

Aiakujunduse lõpptulemus


Hakka kujundust ise ellu viima või usalda rajamine proffidele. Lõpptulemust aga naudi ise iga päev!

Autor

Martti Mäger

  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Turu 34B, III korrus, Tartu | (+372) 5084 772 | See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates