Kastani 42-2, Tartu | (+372) 5084 772 | See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

Lase ennast inspireerida

Aiakujundamise soov on olemas, eeltöö unistamise ja analüüsi näol tehtud, aga ei oska kusagilt pihta hakata? Kui funktsioonid, kavandatavat tegevused ja tsoonid on plaanile enam-vähem paika pandud, on aeg kõik ühtseks tervikuks kujundada. Disainikeele ja -elementide valikul tuleb meeles pidada ka soovitud unistuste "atmosfääri" ehk aia üldmuljet.

Kindlate aiakujundusstiilide, näiteks inglise või jaapani, edukas kasutamine eeldab suurt eeltööd või spetsialisti kaasamist. Ka peab konkreetset stiili väga teadlikult hoone ja ümbrusega sobitama. Lihtsam on järgida enda sisetunnet ja maitset ning luua päris oma aed.

Seega - kuidas alustada? Mõtte käivitamiseks võib proovida erinevaid disainiteemasid. Läbi võib katsetada kõik teemad üksikult või neid omavahel  kombineerides. Töö käigus peabki tekkima mitmeid erinevaid variante, et saavutada parim tulemus.

Kõigile aga sedalaadi struktureeritud lähenemine ei sobi. Siis on abi tähelepanuvõimest - lase ennast kõigel inspireerida! Kogu kujunduskontseptsioon võib alguse saada ühest kindlast esemest, näiteks aiamööblist või vanast skulptuurist. Lähtuda saab ka muusikast, raamatutest, filmidest või enda lapsepõlvemälestustest. Mõtle, mis muutis vana koduaia selliseks, et see meenub alati helgena?

aiakujundus-haljastus-unista-kujutlusvõime-tähelepanu


Piiritu inspiratsiooniallikas on loodus. Eeskuju saab võtta nii taimedelt, lehemustritelt, jõepõhjast kui sipelgapesalt. Samuti elavdavad kujutlusvõimet reisidelt saadud mälestused ning võõramaised loodusvaated. Ka vaade oma kodu aknast võib mõtte tööle panna - ehk on just naabri aias midagi sellist, mis mõjub sulle nii innustavalt, et kogu kujundusidee saab paika?

aiakujundus-haljastus-muster-joon-tekstuur


Hea aiakujundus on kooskõlas hoone arhitektuuriga. Veel sammuke kaugemale minnes võib aia loomiseks hoopis sisekujundusest inspiratsiooni saada. Kaota piir toa ja õue vahel ning kogu su valdus saab eluruumiks.

aiakujundus-haljastus-väliruum-aiamööbel-eluruum


Inspireeri ennast ise! Leia omadused, mis on just sinule kõige omasemad ja lähtu aia kujundamisel näiteks oma elustiilist. Veendunud motikamehele vaevalt meeldiks elada roosas õitemeres. Keskendu omadustele, mis teevad su lemmikasjad just lemmikuteks.

aiakujundus-haljastus-häll-konjak-puhkus

Väga hea ideede allikas on kunst - mitte ainult aiakunst, vaid laiemalt. Lähtuda saab nii mõnest konkreetsest kunstiesemest, näiteks skulptuurist või kujust, kui ka mõnest efektsest maalist.

aiakujundus-haljastus-maal-eeskuju-loovus-idee

Enda ümber tähelepanelikult ringi vaadates, märkad, et pea kõik on disainitud. Nii võibki tassipildist või särgivarrukast alguse saada sinu aia kujundusidee - lase loovus ligi!

aiakujundus-haljastus-mood-fantaasia-aed

Aed peab eelkõige sulle ja su perele meeldima ja mugavust pakkuma - seega lase aga fantaasial lennata ja lähtu enda isikupärast.


Pooliku eskiisi või visiooniga võib alati ka meie poole pöörduda. Maastikuarhitekti kogenud pilk ja teadmised teevad kõik ideed võimalikuks.

Autor

Martti Mäger

  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Turu 34B, III korrus, Tartu | (+372) 5084 772 | See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates