Kastani 42-2, Tartu | (+372) 5084 772 | See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

Tuleviku aiakujundus

Tulevikuaias on oma koht igihaljal taimestusel

Tuleviku aiakujundus

Aastal 2008 Chelsea Garden Show esitlusel mindi ajas 50 aastat edasi, et kujundada tõeline tulevikuaed. Põhifookuseks võeti fakt, et tulevikus võib globaalne soojenemine muuta oluliselt aedade taimestikku. Seetõttu on aedades rohkelt vee-elemente ning arhitektuurset vormi.

Robert Meyers kujundatud näidisaed on piiratud müüride ja hoonetega, tehes sellest mugava sisehoovi. Müürid ei ole aga siiski igavad plangud, vaid betoonraamistikud, mida elavdavad rohemüürid. Aiale annavad aktsienti skulptulaarsed puud ja põõsad, mis on huvitava rütmiga kogu aeda paigutatud. Et aed toimiks läbi aasta, on tulevikuaias olulisel kohal igihaljad puud ja põõsad.

Aeda pikemaks ajaks ettemõeldes tuleks arvestada ka sellega, et taimede tsoonid on pidevas liikumises. See tähenda, et põõsas, mille sinu vanaema istutas ei pruugi sobida sinu laste aeda, kuna tema kasvutingimused on sedavõrd palju muutunud.

 

aiakujundus-tsoonid

Autor

Martti Mäger

  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Turu 34B, III korrus, Tartu | (+372) 5084 772 | See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates